Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Prověrky praktického nasazení (PPN)

Prověrky praktického nasazení stojí zcela mimo hierarchii zkoušek a jsou určeny výhradně jako prověrky připravenosti týmů psovod – pes pro atesty HZS MV ČR a pro praktická nasazení.

Prověrky pořádá SZBK jako celosvazovou akci. Minimální podmínkou pro nastoupení na prověrku je splnění jakékoliv záchranářské kynologické zkoušky, např. ZZZ a výše podle zkušebního řádu SZBK, RH-V T, FL a výše podle zkušebního řádu IRO aj.

Náplň prověrek vychází z dále uvedených základních předloh a jednotlivá provedení / akce se tématicky i např. celkovým počtem hledaných osob mohou lišit. Ve všech parametrech se provádění prověrek maximálně blíží praxi a cílem je dostatečně prověřit schopnosti, vytrvalost a kondici psa i psovoda v dlouhodobé zátěži během simulovaného nasazení. Z tohoto důvodu se prověrky provádějí jako  součást vícedenního soustředění nebo na něj bezprostředně navazují.

Prověrky se pořádají ve dvou specializacích

Prověrka praktického nasazení / plochy (PPN/P)

Prověrka praktického nasazení ve specializaci plochy má za cíl přezkoušet připravenost psa pro praktické nasazení při hledání osob v terénu a je koncipována též jako atestační prověrka psovodů SZBK pro účast na atestech ...

Prověrka praktického nasazení / sutiny (PPN/S)

Prověrka praktického nasazení ve specializaci sutiny má za cíl přezkoušet připravenost psa pro praktické nasazení při hledání osob zavalených v sutině a je koncipována současně jako prověrka psovodů SZBK pro účast na atestech ...


ppn.zachranari.cz

odkaz na prezentaci