Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Pohár prezidenta mezi kapkami deště

Dne 1.6.2024 proběhl ve Chbanech již 22.ročník prestižního vrcholového závodu záchranářských psů ve vyhledávání v sutinách podle zkoušky ZZP 3. Pořadatelství Poháru prezidenta SZBK ČR, memoriálu Ms. Vladimíra Kuchty, se ujala ZBK Ústeckého kraje pod vedením ředitele závodu, Hynka Dlouhého, a pod patronací současného prezidenta svazu, pana Ms. Bc. Viléma Babičky.


Pohár prezidenta mezi kapkami deště
Autor: L.Dlouhá | Datum: 4.6.2024 - 00:00 | Zhlédnuto: 252x

Již v pátek před závodem se počasí rozhodlo představit se pro tento závod v neobvyklém hávu počasí – vytrvalým a silným deštěm komplikovalo přípravu závodu na sutině i v prostorech poslušnosti. Nástup závodníků tak proběhl v sobotu ráno pod deštníky a losování pod reklamním přístřeškem. Ještě celé dopoledne smáčel déšť výkony psovodů na poslušnosti a při cviku označení osoby. Se zahájením speciálních prací na sutině se déšť postupně zmírnil a až do večerních hodin před ukončením závodu se na sutině počasí střídalo jako na houpačce, od mírného deště přes občasné dusno až k bouřce.  Někomu tedy los a startovní číslo přinesly příjemnější podmínky, někomu méně, i tak bylo nakonec počasí i termické podmínky pro práci psů velmi dobré.

Závodu se zúčastnilo celkem 9 závodníků, jejichž úkolem bylo ve dvou po sobě jdoucích nasazeních v sutinových terénech nalézt a označit celkem 5 pohřešovaných subjektů. Rozhodčí závodu, Ms. Lucie Dlouhá a Ms. Michal Svoboda, připravili scénář s důrazem na samostatnost a ovladatelnost psa při prohledání sutin a samostatnost psa při dohledání a značení nalezených subjektů. Ve všech těchto parametrech precizní práci předvedly dva týmy, které zaslouženě nakonec obsadily první a druhé místo.

Vítězem Poháru prezidenta SZBK ČR se stala jihočeská Bára Andělová s borderkou Niki z Lantíkova, která za svůj skvělý výkon získala splněnou zkoušku ZZP3 ve známce výborně a titul CACT. Po loňském vítězství na Českém poháru ZZP3 a druhém místě na loňském mistrovství republiky není pochyb o kvalitách tohoto týmu, který je letos horkým favoritem i na mistrovském klání.

Jen o 4 body za vítěznou dvojicí se na stříbrném místě umístila Ms. Eva Klemšová s fenou malinois Bria Hradní sklep, také se splněnou zkouškou ZZP 3 a s titulem CACT. Pro Evu s Briou znamená tento úspěch hattrick ve zkoušce ZZP3. Bria je již šampionem práce ČR ve výkonu záchranných psů a tímto trojnásobným splněním nejvyšší zkoušky potvrzuje nejen svoji stabilní výkonnost v 10 letech, ale především i skvělou práci a kvality Ms. Evy Klemšové, čtyřnásobné mistryně republiky.

Na třetím místě Poháru prezidenta 2024 se umístila Eliška Janovská se špringeršpanělem Allons-y Cooper Buxusson, kterým však k úspěšnému splnění limitu zkoušky chyběl nález všech subjektů. Bohužel žádný další tým již zkoušku nesplnil a někteří účastníci odjížděli domů smutní, přesto doufám, že aspoň naplněni novými zkušenostmi a cíli, kam posunout svůj trénink, aby již příště vrcholovou sutinou trojku pokořili.

Obrovský dík za realizaci závodu patří všem pomocníkům a organizátorům, kteří navzdory nepřízni počasí vše zvládli na jedničku. Stejně tak děkujeme všem sponzorům závodu, kteří poskytli vítězné trojici opravdu velmi hodnotné a krásné ceny a nezapomněli ani na malé pozornosti pro všechny psí účastníky / @louie.pet_cz @nasevojsko @cmuchaci_koberecky @kvapnutrition @gentledogs.cz @piskacipotvurky.cz @pucalka_krmiva @zks_centrum @platinum_natural @spokojenypes

Fotografie z poslušnosti a vyhlášení ke stažení zde

https://www.rajce.idnes.cz/pakostaci/album/pohar-prezidenta-2024


Akce s článkem
Doporučit známému
Vytisknout článek
Aktuální informace
průběžné informace a zpravodajství v události na FB
Zveme vás ke sledování události a hlavně k fandění české reprezentaci - již ve středu se začíná losováním a večer slavnostním zahájením
10.6.2024 19:55

... přejít na aktuality