Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Celostátní svazové poháry a přebory

Svaz záchranných brigád kynologů ČR každoročně pořádá celou řadu závodů v různých stupních obtížnosti či zaměření.

Český pohár ZZP

V kategorii sutin je Český pohár pořádán v úrovni ZZP3 jako nominační závod pro Mistrovství České republiky záchranných psů. Prvních osm účastníků v konečném hodnocení  poháru se tímto umístěním kvalifikuje do finále Mistrovství ČR.

Mistrovství ČR

Ve finále Mistrovství České republiky záchranných psů startuje každoročně šestnáct psovodů, kteří se do závodu kvalifikovali některou ze dvou možností. Možnost přímého startu má prvních osm účastníků z předešlého ročníku mistrovství. Druhou polovinu účastníků tvoří prvních osm účastníků z konečného pořadí v ČP ZZP, konaném jeden měsíc před mistrovstvím.

Český pohár ZLP

V kategorii lavinových prací je Český pohár lavinových psů pořádán v obtížnostním stupni ZLP3.  Je tedy každoročně nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru lavinových psů ČR".

Český pohár ZVP

V kategorii vodních záchranných prací je Český pohár vodních záchranářů pořádán v obtížnostním stupni ZVP3.  Je tedy nejvyšší soutěží ve vodních pracích v kalendářním roce, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru vodních prací ČR".

Český pohár ZTV

V kategorii plošných vyhledávacích prací je Český pohár terénního vyhledávání pořádán v obtížnostním stupni ZTV3.  Je tedy jedinou a nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru plošných prací ČR".

Český pohár ZZS

V kategorii stopařských prací je Český pohár záchranného stopování pořádán v obtížnostním stupni ZZS3.  Je tedy jedinou a nejvyšší soutěží v této oblasti, takže vítěz tohoto poháru získává titul "Vítěz přeboru stopařských prací ČR".

Bohemia Cup

Kvalifikační pohárové soutěže Bohemia Cup jsou pořádány v jednotlivých výcvikových směrech. Probíhají podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R v kategoriích RH-TB (sutiny), RH-FLB (plochy), RH-WB (vodní práce) a RH-FB (stopy). Pro kvalifikaci na mistrovství světa je nutný start ve zvolené kategorii s výsledným umístěním ve známce "velmi dobrá".

Intercup Humanity

Tato jediná mezinárodní soutěž v ČR navazuje na soutěže Bohemia Cup jako druhé kvalifikační kolo pro mistrovství světa. Na rozdíl od specializovaných Bohemia Cupů probíhá souběžně ve všech čtyřech výcvikových směrech (RH-TB, RH-FLB, RH-WB, RH-FB) a je rovněž nominačním startem pro mistrovství světa.

Mistrovství světa

Každá organizace IRO se statutem řádného člena má do mistrovství světa právo nominace svých členů podle regulí vyhlášených předsednictvem IRO. Nominaci SZBK ČR sestavuje prezidium na základě souhrnu výsledků kvalifikačních soutěží Bohemia Cup a Intercup Humanity.

Junior Cup

Přebor mladých kynologů se koná podle zkoušky RHE (varianta T) mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Jediným omezením pro účast v této juniorské soutěži je věk do 18 let včetně dosažení v roce startu. Dolní věková hranice není stanovena, účast není omezena členstvím ve svazu ani osobním vlastnictvím psa.

Pohár prezidenta

Pohárová soutěž probíhající tradičně v sídle prezidenta svazu v Žatci je významná hlavně druhou možností zisku zkoušky ZZP3, která je kvalifikačně pro členy svazu jednou z nejdůležitějších zkoušek. Podle této zkoušky se konají pouze dvě soutěže, Český pohár ZZP a Pohár prezidenta.

Šumavský pohár

Tato pohárová soutěž probíhá tradičně na Šumavě a je významná hlavně druhou možností zisku zkoušky ZLP3. Podle této zkoušky se v rámci svazu konají pouze dvě soutěže, Český pohár ZLP a Šumavský pohár.

Memoriály P.Staňka a O.Dvoroka

Memoriály obou bývalých významných členů svazu, výkonných funkcionářů a rozhodčích jsou nejen vítanou příležitostí k setkání účastníků z celé republiky při kvalitní soutěži, ale především vyjádřením hluboké úcty k jejich dřívější práci pro Svaz záchranných brigád kynologů.


Aktuální informace
Všem držitelům výkonnostní třídy nabízíme vystavení certifikátu
22.10.2021 23:58

Přihlašování na školení otevřeno
Informace pro členy a vedoucí všech ZBK
22.10.2021 21:57

on-line přenos z akce zahájen
Dnes začíná jubilejní 40. Mistrovství republiky SZBK ČR záchranných psů. Pořadatelem letošního mistrovství je z pověření prezídia SZBK ČR Jihomoravská ZBK, která pod vedením ředitele mistrovství pana Miloše Mazálka skýtá tu nejvyšší známku profesionality.
15.10.2021 08:28

doplnění údajů
Na prezidiu se rozhodlo, že na stránkách budeme uvádět všechny složené atesty psovodů SZBK ČR, tedy i těch, kteří je skládali za jinou organizaci.
26.7.2021 12:20

... přejít na aktuality
Nejbližší akce