Přihlášení
Login:
Heslo:
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo
Členské číslo:
<< Zpět na příhlášení
Přihlásit

Úspěšný praktický double

Dne 11.5.2022 proběhla u Hradce Králové pátrací akce. V koordinaci se složkami IZS se akce zúčastnili také psovodi ze Svazu záchranných brigád kynologů, Policie ČR, HZS, Horské služby, České hasičské jednoty a MP Praha.

Datum: 17.5.2022 | Zhlédnuto: 886x


Psovodi byli povoláni k pátrání po pohřešovaném seniorovi. Po příjezdu na místo zásahu se situace zkomplikovala, protože byla nahlášena další pohřešovaná osoba, a to mladá žena po úrazu na kole. Kolo bylo objeveno v blízkosti prohledávaných sektorů, proto dostali psovodi za úkol hledat obě osoby najednou. Ženu se podařilo vypátrat pomocí psa asi 2 km od kola zhruba za hodinu, psovod jí poskytl první pomoc a byla předána  ZZS. Následně se pokračovalo v pátrání po seniorovi, kterého se podařilo vypátrat pomocí jiného psa v podvečerních hodinách, ale bohužel bez známek života.

Při tomto pátrání se znovu potvrdilo, že kynologická práce je nedílnou součástí pátracích akcí a že náročný výcvik profesionálních nebo dobrovolných psovodů a jejich psů se vyplácí.

Děkujeme psovodům SZBK ČR za svědomitou přípravu a odvedenou práci při nasazení.


    Zhodnocení přípravy na praxi
    Základním předpokladem k tomu, aby pes mohl být na praktický zásah povolán, je složení atestační zkoušky Ministerstva vnitra - GŘ HZS ČR. Letošní rok byl v tomto směru pro svazové psovody vůbec nejúspěšnější.
    7.11.2022 01:00